sadsad x
asdasd
Mavi Sıla Yayınevi


İslamî Temel İlimler Üzerine
Testlerle
Alternatif Eğitim Çalışmaları

Fiyat
:
450,00 TL
Not
:
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • İSLAMİ TEMEL İLİMLER ÜZERİNE
  TESTLERLE ALTERNATİF EĞİTİM ÇALIŞMALARI - 2 CİLT

   

  ESRİN MUHTEVASI

  İki cilt hâlinde yayımlanmış olan bu çalışmanın birinci cildinde İlâhî dinlere ve beşerî din anlayışlarına değinilmiş, Hz. Peygamber (sav) ve Dört Büyük Halife dönemindeki devlet yönetimine; aşılan zorluklara kısaca yer verilmiştir.

   

  Çalışmanın ikinci cildi ise; Hadis, Tefsir, Fıkıh ve Akaid ilmine dair konuları ihtiva etmektedir.

   

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  1. Harita çalışması: Gerek ilim merkezleri gerekse tarihi süreç içerisinde öne çıkan ilim erbabının yaşamış olduğu coğrafya; harita ve fotoğraf nevinden “zengin görsellerle” desteklenerek, okuyucunun zihninde merak konusu olan tarihî ilim beldeleri güncellenmiştir.
  2. Konuların bölümlere ayrılması: Her ilim dalı ayrı bir bölümde ele alınmış olup, her bölümde ele alınan konu ve kavramlara özel vurgu yapılmıştır. İşlenmiş olan her ilim dalında, kendi devrinin öncüsü durumunda bulunan ve saygınlığı günümüze kadar ulaşan ulemanın/âlimlerin bir kısmı hakkında kısaca bilgi verilmiştir.

   

  1. Test çalışması: Kitap 715 test ihtiva etmektedir. Geniş çaplı soru cevap tekniğini ihtiva eden bir araştırma ürünüdür. Testlerin çözümü için cevap kitapçığı ve cevapların kontrol edilebilmesi için de doğru cevap anahtarı hazırlanmıştır.

  Eser kadîm medeniyetimizin köklerini oluşturan Hz. Peygamberimiz, dört halife dönemi ve yaşanmış olaylarla tarihî tecrübeyi ortaya koymakta, ve böylece günümüz meselelerine ışık tutmaktadır.

   .......

  Ancak Kur’an ve hadis bilgisine sahip olanlar, Kur’an ve hadis etrafında teşekkül etmiş olan tefsir, fıkıh ve akâid gibi temel İslâmî ilimler hakkında belli oranda  birikimi bulunanlar “yanıltıcı” akımların tahripkâr girişimlerine karşı “kendi duruşlarını” koruyabilirler.  Zira harici saldırılara karşı uygun  donanıma sahip  olmayan  insanların hasar  görmeleri kaçınılmazdır. Bu gerçek  asla unutulmamalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.